ALPER ÇAKAS’IN AİLESİNE MEKTUPLARI

0 2.637
image_pdf

 

  • ALPER ÇAKAS’IN AİLESİNE MEKTUBU

Canım Ailem. Bu mektubuma başlamadan önce belirticeğim önemli birşeyler var. Belki şuan ailemdeki bir çok kişi arkamdan bir sürü kötü söz söylüyor. Babam, amcalarım, dedem. Eğer öyleyse şunu bilmenizi ve anlamanızı isterimki bu mücadele tüm halkların olduğu kadar sizlerinde içinde veriyorum. Burda çok iyiyim. Hiç bir sıkıntım yoktur. bu konuda aklınızda en ufak bir şey olmasın. Şuan eğitim alıyoruz. Tek sıkıntım düşmanla karşı karşıya olmamamızdır. Geçirdiğim her günü düşmana zarar vermek, bu köpek sürüsünü bu mazlumların toprağından atmayı düşünmekle geçiriyorum. Sizleri çok özlüyorum. Ancak siz bana olan özleminizi yoldaşlarıma sarılacak giderin. Onlara kızmayın. Bu mücadeleye kendi isteğimle katıldım.

Babam; seni üzdüm kırdım ama bu mücadeleye olan bağlılığımı hiç bir zaman anlamadın yada ben anlatamadım. Senin döktüğün her damla ter için mücadelemizi zafere götürücem. Annem; geçen gece seni rüyamda gördüm.Ağlıyordun. Bu bile çok zoruma gitti. Hiç bir şekilde ağlamanızı istemiyorum. Kardeşlerim Volkan, Poyraz sizler çok iyi çoçuklarsınız, Volkan sana herzaman dediğim gibi sinirine hakim ol. Kimseyle, itle, kopukla uğraşma sen şuan çok gururlu ve onurlu bir duruş sergilemelisin. Çünkü Ben onurlu bir mücadele için burdayım.

SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM.

HERKESİ TÜM DEVRİMCİ DUYGULARIMLA KUCAKLIYORUM.

Volkan; arkadaşlarla aranı açma derneğimiz ikinci EVİMİZDİR. Annemi ve babamıda götür. Bir çok evladı olduğunu anlamalarını istiyorum. Babamı, Annemi, Poyrazımı bol bol öp. Sizlere bir kaç uyarım olacak.Telefondan, face den benimle ve yanımda bulunan yoldaşlarla ilgili konuşmayın. Sen bunları biliyorsun. Bizimkileri uyar.

BABAANNEMİ, ANANEMİ, DEDELERİMİ, DAYILARIMI, AMCALARIMI, HALALARIMI VE TEYZELERİMİ ÖP. Onlara mücadeleyi anlatmaya çalış. Sedatı, Soneri, Bekiri, Emreyi öp benim yerime. Çağlaya ve diğer kuzenlere selam. Özellikle Çağlayla yanyana ol. Bu mektubumuda ismi geçen herkeze oku bunu. Ama güvenliğine dikkat et. Düşman sizleri takibe almış olabilir. Yakın zamanda mektupla veya mektuptan ayrıca fotograflarım gelecektir. Burda yanımda sadece çağlanın ve annemin fotografı var. Sizin fotograflarınızı alamadım. Herkezin içinde olduğu fotograf istiyorum. Yoldaşlarla irtibata geç. Yardımcı olurlar. Gökhan Abilere, Cihan Abilere hepsine selam.

Aydın dayım ve Turgay Amcamı ayrıca öp. Volkan burcuya edaya sahip çık. Benim yokluğumu aratma. Sizlere selamımı iletiyorum. HERKEZE SELAM. Bir MLSPB MİLİTANI OLARAK BENDEN GURUR DUYACAĞINIZI BİLİYORUM.

YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM

YA ÖZGÜR VATAN YA ÖLÜM

YAŞASIN POLİTİKLEŞMİŞ ASKERİ SAVAŞ STRATEJİMİZ

YAŞASIN MLSPB-DC!!!

“CAVETE PAŞTIKIM DAYEMIN,BAVEMIN,BIRAMIN”

Oğlunuz ALPER

NOT: Mektubu çok iyi bir şekilde saklayın. Düşmanın eline geçmesi sizleri sıkıntıya sokabilir. Geldiğimde Bütün Halkımı bu sıkıntıdan kurtarıcam ama şimdilik DİKKAT!

EZ JİTE PIR HEZDIKIM


 

  • ALPER ÇAKAS’IN HATİCE KEŞKE’YE MEKTUBU

Merhaba birtanem, herşeyim, mücadelem, zaferim. Umarım iyisindir. Gidişim seni çok üzdü biliyorum. Ancak Abinden biraz öğrenmişsen mücadelenin bizler açısından değerini önemini anlamış olursun. Bu mücadele bildiğin gibi sadece kürt Halkı’nın savunma mücadelesi değildir. Bizler ezilen tüm halkların yanında her an savaşa hazırız. Şuanda olduğu gibi. Şuan eğitim alıyorum. Düşmanın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum.

Aslında bir insanın sevgilisine yazdığı mektup böyle olmamalı. Ancak bizler için bulunduğumuz durum ve mekan ve zamandan ötürü içimizde duygularımızı yeşertmeyi tercih etmiyoruz. Sakın yanlış anlama, sen ilk günkü gibi kalbimdesin .Ne bir eksiklik var neden bir unutma. Eğer ŞEHİT düşersem de seni kalbimde götürecem. Belki bana kızgınsın ancak başta dediğim gibi olması gereken buydu ve oldu.

Şunu unutma ülkeme dönersem seni görmeye gelirim. Belki uzaktan belki yakından. Bu mektupu sana ulaştırcak arkadaşa kısa sürede bir resmini ver. Bana ulaştıracaktır. Durumum çok iyidir. Burda sana söylediğim gibi yoldaşlarada şarkımızı söylüyorum. Senden başka bir isteğim var. Güvenlik açısından telefondan,internetten her türlü iletişim aracının yanında benden bahsetme.Düşmanın seni takip etmesini istemiyorum. Beni görmek istiyorsan sende bizler gibi mücadeleye katıl. Gelip burda benimle birlikte zafere ulaş.

Erkan Abim’in bizi öğrenme zamanı geldi. Mektubu okuduktan sonra onada göster. Bir kaç sözde ona yazma gereği duyuyorum;

Erkan Abi; Canım, ciğerim Abim. Senden çok şey öğrendim. Delikanlı olmayı, güçlü olmayı, paylaşmayı… Ama sana bir şey itiraf etmek istedim kısa sürede ama yapamadım. Ben Evin’i seviyorum. Belki yanlış belki doğru ama dicek bir şey yok Abi. Evin bana onu kuzeniyle evlendirmek istendiğini söyledi. Abim; yapma… Ben onu sevdiğim için demiyorum buna hazır değil. İstemiyor… Mücadele bizlere kadınların bizden farklı olmadığını öğretti. Onu dinle. Bekliyecekse beni beklesin. Beklemiyorsa kendi isteğiyle beklemesin.

ANCAK BEN HEP SEVİCEM…

Sizleri çok özledim. Ama burda özleme, hasrete duyguya yer yok. Evin’e yazdım ama senden bir fotograf istiyorum. Çaktırmadan herkezi topla bi foto çekil. Bana ulaştırılır.

Sınırdan gecerken uçurumdan uçtuk.Yaklaşık 20 metrelik bi uçurum. Ama sapa sağlamız. Aşağıdaki dere sağolsun,  Suyun içine düştük. Bayağa bi ateş ettiler. Ama bizi bilirsin, kendi aramızda konuşurken birbirimize UÇAN MLSPB’liler diyoruz. Aslında Evinide alın buraya gelsen süper olur heee, Daiş kaçacak yer arar. Bu arada belki bana çok kızdın (büyük ihtimalle) ama yapacağım bir şey yok . Eğer kızdıysan fayda etmez ama ÖZÜR DİLERİM ABİM… Kendine iyi bak. Anneye selam. Ellerinden öperim. PİLAVIDA HALA AKLIMDA!

EVİN’İM Mektubu ilk sen okuyacağın için bir daha yazıyorum bu mektubu abine vermeyi sakın unutma. Ve her zaman dediğim gibi ağlamanı istemiyorum SAKIN!!!

EZ Jİ TE PIR HEZDIKIM
_________________________________________
YAŞASIN POLİTİKLEŞMİŞ ASKERİ SAVAŞ STRATEJİMİZ!!

YA ÖZGÜR VATAN ,YA ÖLÜM

MAHİR HÜSEYİN ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

YAŞASIN PARTİMİZ MLSPB !!!

ALPER


image_pdf
You might also like