Katil İsrail Elrom’u, Unutma.! Filistin Davası Böyle Savunulur.

0 1.380
image_pdf

Anti-Emperyalis Anti-Siyonist Eylemler…

1. Amerikan emperyalizminin Ortadoğu maşası Siyonist İsrail’in Türkiye Başkonsolosu Efraim Elrom kaçırılmış 17 Mayıs tarihinde faşist bakanlar kuruluna yönelik olarak ortaya konulan tutuklu devrimcilerin serbest bırakılması ve THKC’nin 1 nolu Bülteninin TRT’den okunması koşulları, tanınan süre içinde yerine getirilmediği için Elrom, halk adına mahkum edilmiş ve cezalandırılmıştır.

2. 30 Mart 1972: İngiliz emperyalizminin üç ajanı Kızıldere’de cezalandırılmıştır.

3. 1980 Ocak: Kocasinan’da İsrail Hava Yollan El-Al Müdürü Abraham Elazar’ı ölümle cezalandırdık.

Filistin topraklarını işgal altında tutan, ABD’nin Ortadoğu’daki jandarması Siyonist israil devletinin Filistin halkı üzerindeki katliamlarını protesto etmek için bu eylem gerçekleştirilmiştir, İsrail Havayollarına ait EL-AL büroları İsrail gizli servisi MOSSAD’ın şubeleri durumundadır. Abraham Elazar’da EL-AL müdürü ve MOSSAD ajanıdır.

Kanlı Pazar’da şehit düşen devrimcilerin anısına, 16-17 Şubat’ta Amerikan askeri deposu Tuslog’un Zincirlikuyu merkezi, Tuslog’un Şişli şubesi, ABD-Türk Dış Ticaret Bankası’nın Elmadağ şubesi, ABD Başkonsolosluğunu, emperyalist Amerikan kuruluşu IBM’in Gümüşsuyu’ndaki merkezi bombalanmıştır. Türk Ticaret Bankası’nın Erenköy şubesinin günlük hasılatı halkımızın devrimci savaşımında kullanılmak üzere kamulaştırılmıştır. Bu eylemde kullanılan Amerikalı Astsubay A. Donald’ın arabası da yakılarak imha edilmiştir.

4. 1979 Aralık: Bakırköy’de ABDli Elmor Cooper, Robert Friend, Klark Budo, James Shimit’i ölümle cezalandırdık.

5. 1979 Kasım: Hasköy Akbank ve İş Bankası’nı yaktık ve ABD ile ilgili ikili anlaşmaları protesto mitingi yaptık. işte ölümle cezalandırdığımız ABD’liler de İstanbul Haramidere’de üslerde çalışan görevlilerdendir.

6. 30 Mart 1972: İngiliz emperyalizminin üç ajanı Kızıldere’de cezalandırılmıştır.

7. 1980 Nisan: Beşiktaş’ta ABD’nin ülkemizdeki görevlilerinden Sam Novello ve Ali Sabri Bayraktar’ı ölümle cezalandırdık.

8. 1980 Kasım ayında işgal güçlerinden Amerikalı subay William Harrington ölümle cezalandırılmıştır.

9. 1979 Mayıs: Ataköy’de Amerikalı asker (Amerikan askeri deposu Tuslog’da görevli)Thomas Mosley’i ölümle cezalandırdık. ve Andrea Renat’ı yaraladık.

10. 1975 Mayıs: Zircirlikuyu ABD askeri deposu Tuslog garajının bombalanması.Salıpazarın’daki Amerikan askeri botu bombalanıp, tahrip edilmiştir.

11. 1975 Eylül: Ataköy’de NATO askerlerinin dinlenme tesisinin bombalanması.

12. 1976: Mart: ABD’ye ait 71 B 1483 plakalı resmi otonun bombalanması.

13. 1976 Nisan: Cihangir ABD Dil Merkezi’nin bombalanması.

14. 1975 Ocak: ABD Başkonsolosluğunun bombalanması.

Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi

Yaşasın Halklarımızın Kurtuluş  Savaşı…

image_pdf
You might also like