THKP-C/MLSPB: KUDÜS’ÜN GELECEĞİNİ FİLİSTİN HALKININ DİRENİŞİ BELİRLEYECEK

2 3.707
image_pdf

 

Emperyalist Amerikan başkanı’nın Küdüs kararı emperyalist güçler arası çelişki ve çatışmanın ve yeniden paylaşım savaşının bölgesel planda yürürlüğe sokuldugu ve Suriye’ye dönük Amerikan müdahalesinin startının verildiği faşist Türk devleti’ninde Amerika’nın çıkarları doğrultusunda iştahla ve Daiş’le birlikte Suriye rejimini devirerek Akdeniz hattını İran’karşı Siyonist İsrail ile birlikte Koruma istek ve işgal arzusunun bir sonucudur.

Böylece faşist Türk devleti’nin başkanı Tayyip Erdoğan asıl tehdit olarak gördügü Kürt ulusunun kaderini belirleme hakkını’da engelleyerek bölgesel planda kaybettiği rolü ve insiyatifi tekrar elde edebileceği gafletine kapılmıştır, El-nusra ve Daiş çetelerinin sevk ve idaresini üstlenerek Rojava halkına saldırmıştır. Fakat Kürt halkı iradesini ve direnişini gerçekleştirerek kendi geleceğini belirlemenin zaferini elde etmiştir.

2011 yılında Suriye’yi işgal startını veren Amerikan emperyalizmi böylece Akdeniz’de kontrol ve denetimi sağlayarak hegemonyasını diger rakiplerine kabul ettirmenin ve diger yandan Wilson prensiplerince halkların iradesini ve kendi kaderlerini belirleme hakkını kendi elinde tutmanın planı peşindeydi. Fakat bu 5 ila 7 yıllık zaman aralığı içinde emperyalist merkezlerde alınan kararlar ve yapılan planlar halkların iradesine çaparak baltalanmıştır.

Bu 7 yıllık savaş süreci dahilinde Ortadoğu halkları nazarında sicili bozuk ve bir suç şebekesi olarak nefret edilen siyonist ve katil İsrail pusuda bekleyerek harekete geçeceği anı kollamıştır, Amerikan emperyalizmi ve tetikçisi faşist T.C oligarşisinin Akdeniz’de hegemonya planları halkların iradesi ile karşılanınca ve bozulunca beklediği an gelmiştir.

Şimdi sıra Amerika’nın Ortadoğu maşası faşist İsrail’de, Amerika’nın Kudüs kararı emperyalist güç ve hegemonya çatışmasının akdeniz’de düğümlendiği ve tıkandığı “bir zamanda imzalanmış olması” bir raslantı degildir. Bu kez planlanan ve yapılan Filistin halkının nazarında Arapların ve Ortadoğu halklarının devrimci ve demokratik temelde ulusal ve devrimci kurtuluş kararlarını engelleyerek işgal ve istilalarını sürdürmenin beyhude çırpınışları içindeler. Halklarımız nazarında Kudüs kararının hiçbir hükmü yoktur.

Filistin ve Araplar, Kürtler, Türkler, Farslar ve bütün Ortadoğu’nun emekçi halkları kendi kaderlerini ve geleceklerini belirleme hakkını ve kararını Ortadoğu direniş cephesini ve çemberini büyüterek belirleyecekler.

YAŞASIN ORTADOĞU DEVRİMCİ ÇEMBERİ

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

11 ARALIK 2017

THKP-C/MLSPB

image_pdf
You might also like