AFRİN’DE, İŞGALE KARŞI SAVAŞTA RAMAZAN GÜLEKEN YOLDAŞ ŞEHİT DÜŞTÜ…

3.505
image_pdf

KARANLIGIN CÜCELERENE MEYDAN OKUYANLAR VE GECEYİ GÜNDÜZE KATANLARDAN

BİR YİGİT DAHA

Bilindigi gibi, 20 0cak günü NATO’cu Türk ordusu tarihsel ve faşist karakterine uygun bir şekilde Efrin’i işgal etme düşlerine kapılarak katil sürüsü olan ÖSO çeteleri ile birlikte, Efrin’i katliam ve talandan geçirmeye kalkıştı, lakin hesaba katmadıkları bir şeyler vardı oda karşılaştıkları çelikten devrimci iradeydi. faşist Türk devleti ve diktatörü Erdoğan 3 günde Efrin’i alacağız naraları atarken talancı çeteleri ve işgalci askerleri bu devrimci irade ve direniş karşısında dehşete kapılmışlardır.Halkları susturmaya çalışan katil oligarşi büyük bir hezimete uğrayacak ve devrimin iradesi karşısında diz çökeceklerdir.!

Bu destansı direnişte 27 Ocak günü Efrin’in Raco ilçesinde Kevıre Ker (sağır kayalıklar) tepesinde önder Mahir Çayan’ın dediği gibi “biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik” şiarını haykırarak düşmanla çarpışan Parti-Cephe’nin yiğit savaşçısı yoldaşımız Ramazan Güleken (Ulaş Bardakçı) Türkiye Halk Kurtuluş Cephesi’nin ölümsüzler kervanına katıldı.

2014 tarihinde Parti-Cephe saflarına katılan Ramazan yoldaş, ismini taşıdığı Ulaş Bardakçı yoldaşın düşlerinin ve özlemlerinin taşıyıcısıydı. şehirlerde katıldığı silahlı milis eylemlerinde ve çalışmalarda savaşçılığıyla ve analitik zekasıyla sürekli ön planda olan Ramazan yoldaş Parti-Cephe’nin 48. Yılının ilk şehidi olmuştur. Bu mücadele yılı Ramazan yoldaşın cesaretini kuşanma yılıdır.

Ramazan yoldaş İşgalci düşmanla çarpışırken, birlikte aynı çatışmada yer alan ve yaralanan yoldaşını güvenli bir yere taşıyarak tekrar çatışmaya devam eden yoldaşlarının yanına geçer, düşmanla çatışmayı sürdürür. girişilen çatışmada şehit düşen yoldaşını almaya çalışırken işgalci güçlerin attığı obüsle ölümsüzleşmiştir.

Ramazan yoldaş, emperyalizm ve faşizm karşısında silah kuşandı,halkın iktidarının namlunun ucunda olduğunu iyi biliyordu, halkın savaşçısıydı, zulme sömürüye ve cebre karşı bedenini hiçe saydı, Rojava topraklarında cihatçı çetelere karşı Enternasyonalist mücadele gösterdi ve faşist Türk Oligarşisi’nin DAİŞ üzerinden gerçekleştiremediği işgal girişimini bu sefer bizzat işgalci-talancı askerleriyle gerçekleştirmeye kalkıştı.Ramazan yoldaş bu katliam, işgal ve talan önünde etten duvar ördü ve halkların kendi kaderini tayin etme hakkını Efrin halkının elinden almaya çalışan işgalci devletin diktatörü Erdoğan’a ,savaşçı ve fedai ruhuyla en güzel yanıt oldu.

Gülüşleriyle içimizi ısıtan ve devrim önderlerinin izinde halkların cesaretini kuşanan şehit yoldaşlarımız Politikleşmiş Askeri Savaş Stratejisiyle devrim yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Emekçi halkımızın yiğit evlatları; İşçiler, Emekçiler, Kadınlar ve öğrenciler halk savaşıyla Türkiye devrimini gerçekleştireceğiz. Bu savaş Türkiye emekçi halkına karşı açılmış bir savaştır. Bu savaş namus savaşıdır, namussuza kanlı hançer sözümüz. Efrin’de İşgale Türkiye’de faşizme karşı halkımızı savaş alanlarına Parti-Cephe saflarına çağırıyoruz…

EFRİN FAŞİZME MEZAR OLACAK
FAŞİZME KARŞI TEK YUMRUK TEK BARİKAT
KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

04- 02-2018
THKP-C/MLSPB

image_pdf
You might also like