FHKC’den Kudüs Açıklaması: “Filistin’in Kaderini Trump Değil Mücadelemiz Belirleyecek”

0 1.119
image_pdf

Kudüs için verilecek kavganın bütün Filistin için verileceğini ifade eden Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) “Bizim için Kudüs Hayfa’dır, Safed’dir, Yafa’dır, Gazze’dir, Ramallah’tır ve Filistin’deki her köy ve her şehirdir” dedi

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamasını Filistin halkına ve haklarına yönelik bir savaş ilanı olarak tanımlarken, bu açıklamanın ABD’nin, halkımıza düşman ve Siyonist devletin Filistin halkı ve toprağına karşı işlediğin suçların ortağı olduğunu sarih hale getirdiğini ve bu temelde ele alınması gerektiğini söyledi.

Cephe, ayrıca, Trump’ın, şu malum iki devletli çözümü, yerleşim projesini ve barış süreci yanılsamalarını destekler gibi görünse de aslında bu açıklamayla yerle bir ettiği görüşündedir.  Cephe, Filistin liderliğine ise, görüşmelere ve ABD egemenliğine bel bağlamanın yıkıcı sonuçlarından ders alması ve Oslo anlaşması ve bunu izleyen ve bununla bağlantılı bütün yükümlülüklerden hemen çekilmesi çağrısı yapmıştır.

FHKC, Filistinli kitlelere ve örgütlerine güçlerini ve kolektif tepkilerini, pratik olarak ve halk hareketinin yükseliş momentumu ve eylemleriyle birleştirmeleri çağrısında bulunuyor.

Kudüs için verilecek kavga bütün Filistin için verilecek kavganın ta kendisidir. Bizim için Kudüs Hayfa’dır, Safed’dir, Yafa’dır, Gazze’dir, Ramallah’tır ve Filistin’deki her köy ve her şehirdir.

Cephe ayrıca, Kudüs’e, Filistin’e ve Filistin ve Arap halklarının haklarına karşı, emperyalizm, Siyonizm ve gerici Arap rejimlerinin oluşturduğu kumpas üçgenine karşı çıkma ve bu planlara karşı uygun direniş seçeneklerine kapı açmanın gerekliliğini vurgular.

Arap kitleler, egemenliğini korumak için sürekli olarak bölgeyi ateşe vermeye çalışan ABD emperyalizminin Siyonist terörün birincil sponsoru olduğu gerçeğini ortaya çıkaran bu kararı açıkça reddetmektedir.

Kudüs her zaman Filistin halkının ve Filistin Devleti’nin başkenti olarak kalacak ve emperyalist-Siyonist ittifak şehrin Arap kimliğini ve Arap ve İslam dünyasındaki statüsünü yok etme çabalarında başarısız olacak.

7 ARALIK 2017

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi

image_pdf
You might also like