Parti-Cephe Savaşçıları Haseke’de Anıldı

0 1.675
image_pdf
TÜRKİYE VE KÜRDİSTAN HALKLARINA

Devrimci birliğin ve birlikteliğin gerçekleşmesinde yolumuzu aydınlatan ve 15 şubat komplosuna 17 şubat’ta cevap veren  ^^ Devrimci önderler yargılanamaz..^^ diyerek, bir şafak vakti SAKARYA zindanında bedenini ateşe veren, KÜRDİSTAN devrimi ile TÜRKİYE devrimi arasındaki enternasyonal köprünün en anlamlı biçimi olan SERPİL POLAT şahsında tüm devrim şehitlerinin önünde saygıyla eğiliyor ve bizlere bıraktıkları mücadelenin taşıyıcısı olacağımızı bir kez daha tekrarlıyoruz.

Aslında, 19 şubat 1972 yılında bu tarihsel direnişin ilk adımını atan THKP-C ve onun kurucu Kadrosu ULAŞ BARDAKÇI’nın emperyalizme ve faşizme karşı dalgalandırdığı bayrağı devralarak İstanbul’dan Afrin’e varan ve NATO’cu işgal ordusuna karşı çağın direnişinde ölümsüzleşen RAMAZAN GÜLEKEN bu tarihsel zincirin devamı olarak biz yoldaşlarına takip edilmesi gereken rotayı göstermiştir.

SERPİL POLAT yoldaş, büyük bir devrimci irade göstererek dönemin devrimci atılımını gerçekleştirmiştir, tutsak edilmiş fakat devrimci iradesi teslim alınamamıştır. 15 ŞUBAT KARANLIĞINI BEDENİ İLE AYDINLATAN BİR DEVRİM MEŞALESİ olarak yolumuzu aydınlatmaktadır, SERPİL POLAT, Devrimci önderlere gerçekleşen saldırılara karşı öfkesini eyleme dönüştürmüştür.

Bizler; PARTİ CEPHE savaşçıları olarak bugün onların açtığı yolda ilerlemekteyiz, bugün TÜRKİYE ve KÜRDİSTAN halklarının ortak düşmana karşı, birleşik devrimci savaşında MAHİR, ALPER, MUHAMMED, RAMAZAN ve SERPİL yoldaşın yaktıkları meşalenin taşıyıcılarıyız.

YAŞASIN HALKLARIN BİRLEŞİK DEVRİMCİ SAVAŞI

YOLUMUZ DEVRİM YOLUNDA ŞEHİT DÜŞENLERİN YOLUDUR.

17 ŞUBAT 2019

THKP-C/MLSPB

image_pdf
You might also like