THKP-C/MLSPB: BİLDİRİLER, AÇIKLAMALAR VE RÖPORTAJLAR

0 1.867
image_pdf

THKP-C/MLSPB 2014-2018 BİLDİRİLER, AÇIKLAMALAR 1. BASKI ÇIKTI


ÖNSÖZ:

Bildiriler ve Açıklamalar Başlıklı bu çalışma Olağanüstü ve baş döndürücü gelişmelerin yaşandığı at izinin it izine karıştığı dinamik bir süreç olan IV. Bunalım döneminde devrimci ve militan öznenin doğru devrimci çizgide rotasını şaşırmadan politik askeri savaşta taktik-pratik geliştirmede inisiyatifli ve cesur, yığınların öncüsü ve örgütçüsü olmanın disiplinini, ciddiyetini ve bilincini hergün yeniden üretmekle mükellef Parti-Cephe savaşçılarına stratejik ufku her daim taşımalarını hatırlatan bir çalışmadır.

Bu Çalışma Parti ve Cephe’mizin Ülkemizde, Ortadoğu’da ve Dünya’daki gelişmelere ilişkin 2014’den 2018’in sonlarına kadar kamuoyuna deklare etmiş olduğu bildiri, açıklama ve röportajlardan derlenmiştir. Bu çalışma iki bölümden oluşmakta. Birinci bölüm 2014–2016 tarihleri arasında MLSPB/DEVRİM CEPHESİ imzasını taşıyan bildiri ve açıklamalardan oluşurken. İkinci bölüm ise 2016–2018 yıllarını içeren THKP-C/MLSPB imzası ile yayınlanan bildiriler, açıklamalar ve yapılan röportajlardan derlenerek broşür olarak 1. Baskısı yapılmıştır.

Zikrettiğimiz zaman aralığı içinde sürecin derinliği ve kapsamı düşünüldüğünde pekte önem taşımayabilir Fakat sorun tamda buradadır. İçinde bulunduğumuz tarih ve ortamı şöyle bir gözümüzün önünde canlandıralım ve Engels’in 15 Aralık 1887 yılındaki kehanetini hafızalarımızda canlandıralım ve o kehaneti 20.yy başında dikkate alan “çağa proletar devrimler çağı” damgasını vuran Lenin’i ve onun Bolşevik Partisinin emperyalizm çağında işçi sınıfı ve dünya halkları açısından nasıl bir çığır açtığını hatırlatarak bütün devrimci güçlere İşçi ve emekçi halkımıza karşı sorumluluğumuz gereği çağrımızı birkez daha yapalım.

Gün; kan, kum, ölüm ve ateş çemberi içinde Türkiye Halk Kurtuluş Cephesi Sancağı Altında saflara katılma, örgütlenme ve savaş zamanıdır.

17 ŞUBAT 2019

THKP-C/MLSPB

PDF INDIR || ONLINE OKU

image_pdf
You might also like