Milyonların Katıldığı Büyük Varolma Savaşı; Gün,Kobane İçin Sokağa Çıkma Günüdür…

0 1.167
image_pdf

Halklarımıza Ve Devrimci Kamuoyuna…

Başta ABD emperyalizmi ve onun işbirlikçisi uşakları olan T.C oligarşisinin, Sudiarabistan, Katar, İsrail gibi işbirlikçi faşist devletler ortadoğuda kendi çıkarları dogrultusunda şekillendirme politikalarını vahşice uygulamaktadır. Bu çerçevede; İŞİD çetesini kuran ve besleyen emperyalist işbirlikçi blok, bu gerici faşist çeteye her türlü destegi saglamakta ve bir katliama daha ortak olmaktadır.

Ulusların Kendi Kaderini Tayin etme hakkına tahammül edemeyen emperyalist güçler ve onun kuklası olan oligarşinin egemen partisi, AKP aracılıgıyla tüm kirli oyunlarını ortadoğu üzerinde sergilemektedirler. Günlerdir AKP nin destekledigi İŞİD saldırılarına karşı kahramanca direnen kobane halkını katletmeye kararlı olan T.C oligarşisi, dün üç taraftan kuşatılan Kobane’nin Mürşitpınar sınır kapısındaki askeri güçlerini çekerek ve bu alanıda İŞİD katillerine bırakarak kobane’nin dörtbir yandan rahatça kuşatılmasını saglamıştır. Bütün bu çirkin oyunlara ragmen YPG/YPJ önderliginde savaşan kobane halkı kahramanca direnmektedir.

Ülkemiz sınırlarında ise oligarşik,faşist düzenin baskısı her geçen gün dahada sertleşmektedir. halkımızın bu konudaki direnişi karşısında elindeki bütün baskı aygıtlarını devreye sokan hükümet, Kürdistan’da fiili olarak sıkıyönetim ilan etti. halk hükümetin ilan ettigi sıkıyönetimi tanımayarak eylemlerini dün gün boyu sürdürdü, Kürdistan’ın tümü il, ilçe, mahalle, sokaklarında kesintisiz eylemlerle başlayan halk kobanenin yalnız olmadıgını haykırıyor. AKP asker, polis ve uzantısı hizbul-kontra eliyle halka silahlarla saldırıyor. İŞİD’çi devlet kontraları polis 23 yurttaşımızı katlediyor.

Başta kürdistan olmak üzere, ülke genelinde onurlu bir direnişle her yeri kobane’leştirerek her yer kobane, her yer direniş sloganlarını haykırmaktadırlar. Milyonların katıldıgı büyük varolma savaşı tarihe çoktan kaydını düşerken, yaşanan gelişmeler Türkiye başta olmak üzere,uluslararası ve bölgesel birçok gücün kobane hesaplarının tutmadıgını göstermektedir.

Gün agır silahların, tankların, topların ateşi altında kobane için sokaga çıkma günüdür. gün işbirlikçilerden ve bunlarla birlikte hareket eden her kesimden hesap sorma günüdür. bu savaş bizim savaşımızdır.!

YAŞASIN ROJAVA VE KOBANE DİRENİŞİMİZ…

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ VE  DAYANIŞMASI…

Eylül 2014

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

image_pdf
You might also like