Kobane Ruhuyla 1 Mayıs’ta Taksim’e…

0 1.047
image_pdf

Kobane Ruhuyla 1 Mayıs’ta Taksim’e

Bilindiği gibi, dünya halklarının baş düşmanı Emperyalist güçler ve onların işbirlikçi faşist kuklaları, ülkemizi ve Ortadoğu coğrafyasını halklar hapishanesine çevirmiş ve bu coğrafyada yaşayan Türk, Kürt, Arap, ve Fars halkının yaşamını zindana çevirmiştir.
20 yy başında cetvelle çizdikleri sınırları, tel örgülerle çevirerek kendi aralarında parsel parsel paylaşmış, Kürt ulusunun ve halkının yaşadığı coğrafyayı ise dört parçaya bölerek statükocu kuklalarına peşkeş çekmiştir.
Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek ve bu amaçla yeniden paylaşmak için it dalaşına girenler,Rojava’da ortaya çıkan halkların iradesini kırmak ve devrimi boğmak için kendi elleriyle beslediği çeteleri Rojava üzerine salmıştır.
Fakat,Kobane’gradda, Tıl-Hamıs’te, Şengalde ve Tıl-Temirde YPG/YPJ öncülüğünde Ortadoğu halklarının devrimci sosyalist enternasyonal birliği temelinde,21 yy ın başlangıcında Rojava devrimi bir kez daha kanıtlamıştırki devrimler çagı kapandı, elveda proleterya, sosyalizm öldü, bağımsızlık artık mümkün değil tezlerini savunan, Emperyalist CNN ci neo-liberal kalemşörlere ve düştü düşecek diyenlerin yüzüne vurulan tarihsel bir tokattır.Rojava halk devrimi Dünya halklarının Özgürlük,Demokrasi ve Sosyalizm bayrağıdır.
Hareketimiz; MLSPB/Devrim Cephesi tarihsel devrimci sorumluluğu gereği, Ortadoğu devrim cephesi’nin aktif bir gücü ve bileşeni olarak ,Rojava devrim cephelerinde, emperyalist güçlerin ve onların statükocu kuklalarının beslemesi, DAİŞ çetelerine karşı verilen mücadelenin,direnişin öznesi olma iradesi ve cüretiyle devrimi dalga dalga ülkeye ve Ortadoğu’nun bütün coğrafyasına taşıma kararlılığındadır.
Kobane’de,Tıl-Hamıs’ te haykırdığımız gibi, halklarımızı Emperyalizme karşı Bağımsızlık, Oligarşiye karşı Demokrasi ve Kapitalizme karşı sosyalizm için mücadeleye ve zafere çağırıyoruz.
Türkiye halklarına; Emperyalizmin ve Oligarşinin neo-liberal halk düşmanı saldırılarına karşı,Birlik, Mücadele ve Zafer şiarıyla,Devrimci ve Sosyalist uygarlığın öznesi ve yapıcısı proleteryanın öncülügünde, emekçi halkımızı 1 Mayıs’ta işçi sınıfının öncü müfrezesi MLSPB/DEVRİM CEPHESİ’nin kızıl sancağı altında Taksim’e çağırıyoruz…

YAŞASIN 1 MAYIS/BİJİ YEK GULAN!
EMPERYALİZM YENİLECEK,SAVAŞAN HALKLAR KAZANACAK!
YAŞASIN ORTADOĞU DEVRİM CEPHESİ!
BÜTÜN ÜLKELERİN İŞÇİLERİ VE EZİLEN HALKLARI BİRLEŞİN!

2O-04-2015
MLSPB/DEVRİM CEPHESİ
SEREKANİ KARARGAHI

image_pdf
You might also like