Tıl-Hamıs Zafer Açıklaması; Türkiye ve Ortadoğu halklarına çağrımızdır.

0 678
image_pdf

Türkiye Ve Ortadoğu Halklarına 

Anti-Emperyalist Anti-Siyonist savaşımızın cephesi olan Rojava topraklarındayız.Tarihsel bir direnişin zafere evrildiği Kobane’de, Şengal’de, Ceza’da Erca-Zerga cephelerinde YPG ve YPJ güçleriyle omuz omuza devrimin o destansı onurunu yaşama iradesini gösterdik.
Bugün ise; Emperyalist istilacıların ve onun işbirlikçi kukla devletçiklerinin, arpalığında kanla beslenen ortadoğunun jitemi İŞİD(DAİŞ)’in Rojava’da son dayanağı olan, Tıl Hamıs bölgesini aynı kahramanlıkla kurtarmış bulunmaktayız.
Biz; MLSPB/DEVRİM CEPHESİ gerillaları; Önder Mahir Çayan’ın izinde,Parti-Cephe’nin devrimci halk savaşında ısrarını, iradesini ve cüretini gösterme kararlılığıyla, bin yıllar önce insanlığın filizlendiği bu topraklarda, bugünde Rojava devrimiyle birlikte Ortadoğu devrim cephesini örme ve sosyalizmi bu topraklardan, Ortadoğu’nun bütün coğrafyasına taşımak ve halkların özgür ve eşit yaşamını sağlamak, şehitlerimizin hedeflerini gerçekleştirmek tek ve nihai gayemizdir.
Bu nedenle; Türkiye ve Ortadoğu halklarına çağrımızdır. Yıllarca halkları sömürmekten başka amaç taşımayan ve Ortadoğu halklarına kan, zulüm ve gözyaşını reva gören Emperyalist, Siyonist işgalciler ve onların yerli taşeron devletlerine karşı, tek yol POLİTİKLEŞMİŞ ASKERİ SAVAŞ STRAJETİSİDİR.
Devrimci halk savaşını, nostalji olarak görenler ,devlet terörüyle katledilen insanların cenazelerinde slogan atmayı eylem bilenler, şunu çok iyi bilmelidirler ki, ÖNDER ÇAYAN’IN Kızıldere’de bıraktığı miras, devrimin rotasını gösteren yol kılavuzumuzdur.
Ortadoğu’nun karanlık dehlizlerinde bir mum ışığıyla çıktığımız bu yoldan devrim güneşini Türkiye topraklarına taşıyacağız…

YAŞASIN ORTADOĞU DEVRİM CEPHESİ
HERŞEY CEPHE İÇİN HERŞEY ZAFER İÇİN
KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

28-02-2015
MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

image_pdf
You might also like