1 Mayıs’ta Taksim’e, Ücretli Kölelik Düzenini Yıkacağız

0 1.477
image_pdf

EMPERYALİZME, OLİGARŞİYE VE FAŞİZME KARŞI 1 MAYIS’TA TAKSİM’E

Ülkemizin İçinden geçtiği günler ekolojik yıkım, işsizlik, yoksulluk savaş, işgal ve yozlaşmadır, bütün bunlara karşı işçinin ve emekçinin bayramı 1 Mayıs’ta, 1 Mayıs alanı Taksim’dir. Emperyalizmin ülkemizdeki  Faşist-Irkçı İttifakı oligarşik dikta zulüm çarkını insafsızca döndürüyor ve ücretli kölelik düzenini sürdürüyor.

Oligarşik dikta’nın faşist-ırkçı partileri 1 Mayıs öncesi aldıkları erken seçim kararı ile  aslında BOP’nin Suriye üzerinde finalinin gerçekleşeceği  “Büyük ortadoğu  savaşına hazırlanıyorlar” çünkü Amerikan emperyalizmi büyük ortadoğu projesini savaşsız asla mümkün kılamaz. İşçi ve emekçi halkımız kendilerinin olmayan gerici ve işgalci bir savaşa sürüklenmektedir.

Seçim sonrası her kim kazanırsa kazansın ister AKP-MHP ister İYİ-CHP fark etmez, İşçi ve emekçi halkımız asla kendinin olmayan emperyalist güçlerin ve onların ülkemiz içindeki hainlerinin çıkar savaşı olan ve ilk adımı Afrin’le atılan ve seçim sonrası Suriye’ye yönelecek olan ve oradan’da Akdeniz hattının tümünü kan deryasına çevirecek olan emperyalist savaşa karşı tüm devrimci, demokratik güçler meşru, militan ve radikal temelde bu büyük oyunu bozacak İşçi ve emekçi halkımızın lehine çevirecek temelde rotasını belirlemelidir.

İşçi ve emekçi halkımız dikkatli ve uyanık davranmalıdır. Faşist-ırkçı oligarşik ittifaka karşı içlerindeki sendika patronlarına sınıf ve halk düşmanlarına fırsat vermemelidir, geleceği kuracak olan özgücüne ve iradesine güvenmelidir. Ücretli kölelik düzeni yıkılabilir Bağımsız, demokratik ve sosyalist bir Türkiye kurulabilir, bunun İçin ne Faşist-ırkçı İttifaka ne de yeni oluşturulan milliyetçi-kafatasçı Meral-Kılıçtaroğlu’na muhtaç değiliz kaybedeceğimiz hiçbir şey yok, ihtiyacımız olan tek şey silkinip ayağa kalkma iradesini ve cesaretini kuşanmaktır.

1 MAYIS’TA TAKSİM’E!

ÜCRETLİ KÖLELİK DÜZENİNİ YIKACAĞIZ!

29 NİSAN 2018

THKP-C/MLSPB

image_pdf
You might also like