Kadının Özgürlüğü Devrimci Direnişte; THKC- Kır Gerilla Birlikleri Komutanlığı

0 2.469
image_pdf

KADININ ÖZGÜRLÜĞÜ DEVRİMCİ DİRENİŞTE
DEVRİMCİ SAVAŞTA!

1857 yılının Mart ayında Amerika’da ezilen kadın emekçiler bir direniş başlattı, yüzlercesi işinden, onlarcası canından oldu ve böylece dişleriyle ,tırnaklarıyla ,direnişleriyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü tarihin sayfalarına kazıdılar. Bugün bu direniş bayrağı Efrin’deki kadın savaşçıların ellerinde yükseliyor.
Selam olsun ; Geleceğin en büyük ve zorlu savaşını gerçekleştirmek için bugünden yola çıkan direngen tüm kadınlara.
Selam olsun ; özgür Efrin için savaşanlara, işgal altında Nato’cu Türk Ordusu ve çetelerine karşı direnen Efrin halkına !

İşçiler, Emekçiler, Yurtsever halkımız;
Faşist Türk devleti, Bir yandan emperyalizm ile kol kola, orta doğu’da pay kapmak için yeni rol peşinde koşuyor, diğer yanda sömürü ve talanını derinleştiriyor ve işçilere, emekçilere, Kürt ulusuna, tüm ezilenlere baskı ve şiddet dayatılıyor.
İşte, sokakta, evde , devletin kurumlarda ,hemen hemen her yerde şiddete uğrayan, erkek egemenliği altında ezilen, ucuz işgücü deposu olan, savaşta en çok acı çeken emekçi kadınlardır. Eşitlik ve özgürlük, insanca yaşamanın temel koşuludur. Eşitlik ve özgürlük toplumsal bir sorundur ve en çok emekçi kadınların elinde anlam kazanacak, kadının kurtuluşu toplumun kurtuluşu olacaktır.

Kadınlar devrimin öznesi olurken kendi cephelerinin de kurucuları, savaşçıları ve komutanları olacaklar, özgürlüklerini kendilerini köle haline getiren özel mülkiyetçi sömürü sistemine karşı savaşta kazanacaklardır.

Bizler TÜRKİYE HALK KURTULUŞ CEPHESİ kır gerilla birlikleri olarak: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü, Efrin de devrimci direnişimiz ve savaşımızın yükseltilmesinde, zafere eriştirilmesinde 12 Eylül faşizmine karşı direnişin sembolü olan, İHD kurucu önderlerinden, tüm tutsak yoldaşlarla bütünleşmenin, zindan direnişinin dışarıdaki sesi olan Didar Şensoy’la,
Devrimci birliğin ve birlikte direnişin gerçekleştirilmesinde yolumuzu aydınlatan ve 15 şubat komplosuna 17 şubatta cevap veren “Devrimci önderler yargılanamaz…” diyerek, bir şafak vakti Sakarya Zindanında bedenini ateşe veren, Kürdistan devrimi ile Türkiye devrimi arasındaki enternasyonal köprünün en anlamlı biçimi olan Serpil Polat’la,

Devrimci yenilenmenin kızıl yıldızı Betül Altındal’la, 21.yy da yazacağımız yeni ve büyük devrimler dalgasında şehitlerimiz hep yanıbaşımızda olacaklar. Onlar, devrimci sosyalizmin yaratıcıları, savaşçıları, öncüleridirler. Bugün şehitlerimizin bu mirası üzerinde, onların açtığı yoldan geleceğe yürüyoruz.

8 mart dünya emekçi kadınlar gününü kutlarken, Başta kadınlar olmak üzere, yurtsever Türkiye halkını Efrin’de işgale,Türkiye de faşizme karşı direnişe ve mücadeleyi büyütmek için alanlara çağırıyoruz.

YAŞASIN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!
KURTULUŞA KADAR SAVAŞ !

TÜRKİYE HALK KURTULUŞ CEPHESİ
KIR GERİLLA BİRLİKLERİ KOMUTANLIĞI

SERPİL ŞENSOY
06/03/2018

 

image_pdf
You might also like