MAHİR ÇAYAN’IN KİTAPLARI “ROJAVA ÜNİVERSİTESİNDE

0 1.189
image_pdf
ROJAVA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MAHİR ÇAYAN SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ”

Rojava Üniversitesi’nde Mahir Çayan’ın Kürtçe’ye Çevrilen Seçme Yazıları Ögretim Görevlilerinin, Ögrencilerin, Suriye Ve Rojava’daki Siyasi Partilerin, Demokratik Kitle Örgütlerinin Ve Türkiye Devrimci Güçlerinin Katıldığı Seminer Gerçekleşti. Seminer Mahir Çayan Ve 6 Mayıs 1972’de İdam Edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan Şahsında Tüm Devrim Şehitleri Adına Saygı Duruşu İle Başladı.

Ortadoğu Devrim Cephesi Basın Bürosu Adına Konuşan Azat Çayan’ın  Ardından Çeviriyi Yapan Dildar Şeko’nun Kitap İle İlgili Sunumu İle Devam Etti. Katılımcılar Soruları İle Çeviri Hakında Gürüşlerini Ve Eleştirilerini Yöneltti. Soru Cevap Şeklinde Devam Eden Seminer Ögrencilerin yogun İlgisi Ve Merakı İle Karşılandı.

Mahir Çayan’ın Üç Dilde (Kürtçe, Arapça, Türkçe) Baskısı Yapılan Kitaplarının Yanısıra Ortadoğu Devrim Cephesi  Basın Bürosunun Çıkartmış Olduğu Alper Çakas’ın Rojava Günlüğü, THKP-C/MLSPB Bildiriler Ve Açıklamalar Ve 1. Baskısı Yapılan Marksist Devrim Teorisi Ve Stratejisi Kitapları Seminere Katılan Ögretim Görevlilerine Ve Öğrencilere Hediye Edildi.

VİDEO- RÖPORTAJ -1  VİDEO- RÖPORTAJ – 2

image_pdf
You might also like