MLSPB DEVRİM CEPHESİ: DÜN BEKAA BUGÜN KOBANÊ

0 1.709
image_pdf
HALKIMIZI SAVAŞA VE ZAFERE ÇAĞIRIYORUZ!

Tarih boyunca, devrimci halklar , zulme ve sömürüye karşı direniş kültürünün öncüsü olmuştur. Emperyalizm ve onun işbirlikçi uşakları, bütün imkanları , yüksek teknolojiyle donatılmış silahlarıyla, insanlık dışı saldırı politikası yürütürken, devrimci irade ve cüret her zaman bu politikaları boşa çıkarmıştır.

Sınırlarla parçalanmış, kültürü, kimliği, dili ve bilinci dört parçada lime lime edilmiş, Kürdistan halkının uyanışıyla bütün halklar ayağa kalkmıştır. Nasıl ki; Stalin’gratta Filistin’de Vietnam’da emperyalizme siyonizme ve faşizme diz çöktürdüysek, bugün Rojava’da; dünya devriminin umudu ve zafere olan bağlılığının somut gerçekliğini yaşıyoruz.

Rojava devrimi, aynı zaman da enternasyonal dayanışmanın en ileri boyutudur. Sarya, Paramaz ve Serkan yoldaşlar şehadetleriyle, devrimin kutup yıldızı olmuşlardır. Emperyalizmin boyunduruğu altında yaşamak istemeyen mazlum halkların direniş meşalesi, zulme ve sömürüye karşı başkaldırının en somut hali, en direnişci pratiği Ortadoğu’da oynanan bütün oyunları boşa çıkartan, dünya devriminin kalbi, Rojava’nın simgesidir Kobane .

Bu nedenle; MLSPB/DEVRİM CEPHESİ gerillaları, Rojava’nın savaş cephelerinde, nasıl silah başında olduysa Kobane direnişi saflarında aynı kararlılıkla yerlerini almışlardır.

Önder Mahir Çayan’ın Parti-Cephe iradesi ve devrimci dayanışmanın sınırsız yoldaşlığıyla MLSPB/DEVRİM CEPHESİ saflarında; sosyalizm ve Enternasyonalizmin kızıl bayrağını yükseltmek ve devrimci mücadeleyi dalga dalga yaymak için, halkımızı savaşa ve zafere çağırıyoruz.

YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM
YAŞASIN ORTADOĞU DEVRİM CEPHESİ
KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

26 ARALIK 2014
MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ: DÜN BEKAA BUGÜN KOBANE

Betül Altındal Silahlı Propaganda Timi, adı altında DAİŞ’e karşı savaştıklarını söyleyen MLSPB/DEVRİM CEPHESİ savaşçıları bizim için “70’li yıllarda Bekaa Vadisi ne ise, bugün de Kobane aynı anlamı ifade ediyor”. Kobane dünya devriminin kalbi, YPG devrimlerin kapısı ve başlangıç noktası haline gelmiştir. Kobane bizler açısından sosyalizmin umut noktasıdır” diye konuştu.

“Türkiye devrimi ekseninde mücadele yürütürken genel planda Ortadoğu devrimini yaratacak Cephe’leri oluşturmak için de Kobane’deyiz” dedi.

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ Savaşçıları sözlerini şöyle sürdürdü; Kobane’de, Türkiye devrimci hareketinden gelen başka örgütler de var. Burada birlikteyiz ve aynı cephe’lerde savaşıyoruz. Bu çok önemli, çünkü biz her zaman şunu söylüyoruz; masa başında değil savaş alanında birlik olur.Kobane direnişi yıllarca ırkçı, faşizan yaklaşım ve zihniyetin koparmaya çalıştığı halkları birleştirdi. Bu direniş Türkiye halklarının da umudu haline geldi. Devrimciler olarak bizler de halkların ortak mücadelesinin çimentosu olacağız.

Gezi devrimin provasıydı, Kobane ise bunun gerçekleştiği ve tüm Türkiye ve Ortadoğu’ya taşınacağı alandır. Herkes bilmeli’ki Kobane direnişi halkların gerçek mücadelesidir.

Burada ortaya çıkan devrime kayıtsız kalmak mümkün değildir. Burada Kürtler, Ermeniler, Araplar, Süryaniler ve Türkler birlikte mücadele ediyor. Ardımızda nice şehitler bıraktık, hepsi bizim şehidimiz. Hepsi dünya devriminin tarih boyunca ortaya çıkan şehitleri içinde yerini aldı. Ben de bir Türk olarak burada bulunmamın halkların ortak mücadelesi ve özgür geleceği için bir görev ve sorumluluk olduğunu düşünüyorum.

Kobane direnişi ve Rojava devrimi ise, bize gerçek bir devrimi sundu ve bize düşen de bunu korumak ve yanında yer almaktı. Ortak direnişi şimdi burada gerçekleştiriyoruz. Türkiye devrimci hareketleri ile yan yana olmaya çalışıyoruz. Masa başında yapamadığımız birlikteliği burada sağlıyoruz. Burada şehit düşen Türkiye devrimci hareketinin neferlerini, yoldaşları anıyoruz. Onlar bizim için dayanışmanın simgesi olmuştur.

Kurtuluşa Kadar Savaş!

2 Ocak 2015

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

image_pdf
You might also like